Poligrafia Bracia Szymańscy


Jesteśmy firmą rodzinną o wieloletnich tradycjach
w prowadzeniu działalności rzemieślniczej oraz gospodarczej.

Założona w roku 1935 przez Stanisława Szymańskiego, początkowo znajdowała się na ulicy Żelaznej w Warszawie. Zakład przetrwał okupację, ale działalność została wznowiona w roku 1945 przez córkę Stanisława - Barbarę Szymańską. W 1964 roku uzyskała tytuł czeladnika w rzemiośle introligatorskim, a jej mąż, Kazimierz Szymański - tytuł mistrzowski. Po jego śmierci oraz przejściu Barbary na emeryturę prowadzenie firmy przejęli jej dwaj synowie - Wojciech i Antoni, którzy kierują nią do dziś.

Początkowo nasza oferta ograniczała się do usług introligatorskich. Do przełomu lat 90-tych wykonywaliśmy zlecenia dla najważniejszych urzędów państwowych, organizacji społecznych oraz przedsiębiorstw.


Ze względu na wysoką renomę powierzano firmie wykonywanie prac niezwykle specjalistycznych
i nietypowych jak np. rekwizyty do filmów (w tym do "Danton" Andrzeja Wajdy).

W marcu 1992 roku Bracia Szymańscy rozszerzyli swoją działalność o filię w Piasecznie. Rok później zaczęli samodzielnie prowadzić własną drukarnię poszerzając tym samym działalność o szeroko rozumiane usługi poligraficzne. Od 1994 roku firma funkcjonuje pod szyldem "Poligrafia Bracia Szymańscy". Innowacyjne rozwiązania, profesjonalizm, perfekcja, kreatywne podejście do pracy oraz dotrzymywanie terminów wykonywanych usług to nasze priorytety, które od wielu lat doceniają nasi współpracownicy.

Książki oraz albumy są wysoko oceniane przez międzynarodowych projektantów książek. Do każdego projektu podchodzimy w sposób indywidualny, nadając naszym pracom rangę czegoś wyjątkowego
i niepowtarzalnego.